Zajęcia Razem w Mocy z elementami uważności
dla dzieci w wieku 7-10
Biorąc udział w zajęciach dziecko ma szansę na:
- umiejętność wyrażania swoich emocji i potrzeb,
- przyjemne doświadczenie w byciu w grupie,
- poprawę lub utrzymanie dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego,
- lepsze radzenie sobie ze stresem i napięciem.
Podczas zajęć Twoje dziecko:
- uczy się rozpoznawać i nazywać emocje i uczucia,
- jest wysłuchane i widziane
- poznaje narzędzia do radzenia sobie ze stresem,
- rozwija w sobie życzliwą postawę do siebie i innych,
- wycisza się, odpoczywa,
- czuje się bezpiecznie i dobrze się bawi,
„Dziękuje, że pokazała mi Pani jak mogę się zatrzymać. Dzięki temu zauważyłam, że nie wszystko jest takie beznadziejnie jak mi się wydawało”
Martyna, 14 lat
Szczegóły zajęć
stosowane narzędzia są dopasowane do wieku uczestnika, m.in. to trening uważności, ćwiczenia oddechowe, wizualizacja, bajkoterapia, ćwiczenia teatralne, zabawy ruchowe, ćwiczenia rozwijające świadomość ciała, praca z metaforą
w każdym miesiącu omawiamy inne elementy uważności – przewodnikami są bohaterzy znanych i mniej znanych bajek oraz postacie z prawdziwego życia
w grupie młodszej (6-10) jest maksymalnie 6 dzieci/ w grupie nastolatków (11-15) maksymalnie 8
zajęcia trwają 45 minut i odbywają się 1 x w tygodniu
kwalifikacja na kurs poprzedzona jest wcześniejszą konsultacją z rodzicami i z dzieckiem/ nastolatkiem
miejsca spotkań: SP Serock, Studio Czas na Spokój w Jadwisinie, SP Zagrze, SP Pomiechówek online.
Opinie uczestników
“Po tych ćwiczeniach myśli układają mi się jak książki na półce i w końcu czuję spokój”
Po skorzystaniu z kursu zmieniło się moje podejście do wszystkiego czego się nauczyłam. Wcześniej, uważałam wszystko za oczywiste, ale dopiero potem zauważyłam, jak bardzo ta uważność jest ważna. Gdybym miała określić tak ogólnie to co mi się podoba najbardziej to forma zajęć, to że nie są takie poważne. Dzięki zajęciom zaczęłam bardziej zwracać uwagę na to, co mnie otacza. Wiem co zrobić, aby emocje nie przejęły całkowitej kontroli nad moimi myślami. Poleciłabym je innym, chociaż nie wiem czy wśród ludzi w moim wieku znalazłoby się dużo osób, które by się zainteresowały rozwojem.
Przed zapisaniem się na kurs bałam się, że będzie prowadziła go osoba ze swoimi ideałami z ,,zamkniętą głową”, która będzie narzucała swoje poglądy uczestnikom. Na szczęście tak nie było.Dzięki zajęciom zaczęłam bardziej rozumieć siebie. Zaczynam też nabierać pewności siebie, co daje mi ,,poczucie siebie”. Jestem bardziej otwarta na próby i gotowa na porażki (jeśli w ogóle można być na nie gotowym).
Podczas spotkań najbardziej podoba mi się wyrozumiałość, możliwość decyzji i swoboda.
3 główne korzyści, jakie wyciągnęłam z kursu to:
– Umiejętność wyciszenia się (mimo, że to oczywiste, to jednak jest to bardzo przydatna rzecz)
– Rozwój osobisty
– Akceptacja siebie
Polecam kurs innym, dlatego że uważam, że wiedza, którą się nabywa podczas zajęć jest ważna i pomaga rozwiązać wiele problemów prywatnych.
Wybierz pakiet
O autorce

Emilia Telatycka
Nauczycielka uważności dzieci i młodzieży oraz coach oddechu
Od ponad 4 lat zajmuje się edukacją emocjonalną dzieci i młodzieży. Działam pod marką „Razem w Mocy”. Spędziłam z dziećmi ok. 500 godzin warsztatowych. Główną metodą, z jakiej korzystam i uczę jest mindfulness (uważność). Ukończyłam kurs nauczycielski w Akademii Mindfulness dla młodzieży.
Jestem również fizjoterapeutą, coachem i trenerem oddechu – prowadzę sesje oddechowe dla dorosłych – głównie rodziców, pomagając im pozbyć się nadmiaru stresu, odzyskać spokój, czułość i siłę do działania.
